Wirral Borough Council S.T.                    19/06/2022 - 5:23 PM
       Wirral Metro 3rd Summer Development Meet - 19/06/2022        
        COME AND JOIN WIRRALS ONLY PERFORMANCE SWIMMING CLUB        
 
 Event 17  Boys 9 & Under 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alex Murray             9 Warriors          1:45.12    1:37.41  
  2 Jacob Lupton            9 Prescot           1:47.01    1:42.18  
 
 Event 17  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jacob Thistlewood      10 Eport             1:26.51    1:25.31  
  2 Ed Pearson             10 Isle of Man       1:32.96    1:27.83  
  3 Samuel Lutas           10 Prescot           1:37.01    1:30.51  
  4 James Evans            10 Bootle            1:33.32    1:38.79  
  5 Noah Goodwin           10 Crosby SC         1:30.10    1:47.06  
  6 Harry Lavery           10 Bootle            1:52.22    1:47.25  
  7 John Tarry             10 Warriors          1:51.20    1:56.09  
 
 Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jan Nazarej            11 Warriors          1:29.47    1:20.56  
  2 Oliver Crosby          11 Saints            1:24.10    1:23.06  
  3 Jasper De-Glopper      11 Warriors          1:26.06    1:25.75  
  4 Archie Wightman        11 Warriors          1:31.52    1:26.50  
  5 Daniel French          11 Wirral            1:29.16    1:30.53  
  6 Joshua Daintith        11 Warriors          1:36.93    1:31.74  
  7 Archie Weindling       11 Crosby SC         1:36.99    1:34.08  
  8 Casey Costain          11 Wirral            1:39.73    1:38.86  
  9 Oliver Carr            11 Warriors          1:50.16    1:40.50  
 10 Isaac Clarkson         11 Wirral            1:42.83    1:44.21  
 -- Chaitan Singh          11 Warriors          2:10.00         DQ  
 
 Event 17  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 James Farnan           12 Isle of Man       1:18.56    1:20.63  
  2 Elliot Leedham         12 Bebington         1:26.45    1:24.75  
  3 Harry Theobald         12 Bebington         1:34.56    1:25.30  
  4 Luke Evans             12 Bootle            1:25.11    1:27.31  
  5 Ocean Sadowski         12 Crosby SC         1:27.00    1:48.92  
  6 Jack McCoy             12 Warriors          2:17.00    1:55.97  
 -- Callum Murray          12 Bootle            1:58.48         DQ  
 
 Event 17  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Finley Arnold          13 Crosby SC         1:10.12    1:12.16  
  2 Aidan Kearney          13 Crosby SC         1:12.63    1:14.83  
  3 Nicolas Castineira Mo  13 Crosby SC         1:29.80    1:23.24  
  4 Synklair Seymour       13 Warriors          1:42.00    1:32.08  
 -- Dominik Klaslo         13 Bootle            1:35.05         DQ  
 
 Event 17  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jamie Lawler           15 Warriors          1:04.66    1:03.32  
  2 Tyler Delaney          18 Crosby SC         1:04.15    1:05.11  
  3 Sean Flanangan         15 Crosby SC         1:08.10    1:05.13  
  4 Josh Pinder            14 Warriors          1:08.46    1:09.25  
  5 Luke Jones             14 Bebington         1:13.88    1:14.74  
  6 Joshua Barker          14 Saints            1:14.98    1:15.60  
  7 Tomas Haselgrove       15 Bebington         1:31.65    1:16.45  
  8 Henry Sanderson        14 Bebington         1:18.51    1:20.30  
  9 Samuel Hall            14 Bebington         1:17.74    1:21.84  
 10 Noah Leeson            14 Bebington         1:21.48    1:22.67  
 11 Luke Weston            15 Bebington         1:24.77    1:25.26  
 -- Joshua Jakrzewski      15 Bebington         1:27.02         DQ