Wirral Borough Council S.T.                    19/06/2022 - 5:23 PM
       Wirral Metro 3rd Summer Development Meet - 19/06/2022        
        COME AND JOIN WIRRALS ONLY PERFORMANCE SWIMMING CLUB        
 
 Event 11  Boys 9 & Under 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alex Murray             9 Warriors          3:30.00    3:33.11  
 
 Event 11  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jacob Thistlewood      10 Eport             3:12.06    3:04.54  
  2 Ed Pearson             10 Isle of Man            NT    3:08.79  
  3 James Evans            10 Bootle            3:46.16    3:17.00  
  4 Samuel Lutas           10 Prescot           3:27.99    3:19.44  
 -- John Tarry             10 Warriors          3:55.00         DQ  
 
 Event 11  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Archie Wightman        11 Warriors          3:02.90    2:57.41  
  2 Jasper De-Glopper      11 Warriors          3:11.17    3:05.80  
  3 Jaxon Pullen           11 Saints            3:10.72    3:06.68  
  4 Joshua Daintith        11 Warriors          3:10.27    3:07.18  
  5 Daniel French          11 Wirral            3:18.24    3:07.71  
 -- Casey Costain          11 Wirral            3:29.01         DQ  
 
 Event 11  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elliot Leedham         12 Bebington         3:10.16    3:00.08  
  2 Rowan Badger           12 Penguins          4:05.21    3:50.32  
 -- Harry Theobald         12 Bebington         3:17.73         DQ  
 
 Event 11  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Aidan Kearney          13 Crosby SC         3:37.50    2:42.13  
  2 Nicolas Castineira Mo  13 Crosby SC         3:03.12    2:47.52  
 -- Synklair Seymour       13 Warriors          3:30.00         DQ  
 
 Event 11  Boys 14 & Over 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Logan Mulhall-Reid     15 Warriors          2:31.98    2:25.07  
  2 Josh Pinder            14 Warriors          2:32.95    2:26.30  
  3 Luke Curnyn            15 Crosby SC         2:41.68    2:27.81  
  4 Andrew Dobbing         16 Bebington         2:23.38    2:28.29  
  5 William Jones          15 Penguins          3:04.56    2:40.12  
  6 Samuel Hall            14 Bebington         2:42.96    2:41.49  
  7 Luke Jones             14 Bebington         2:42.44    2:41.75  
  8 Henry Sanderson        14 Bebington         2:49.01    2:42.58  
  9 Noah Lyons             15 Penguins          2:53.84    2:46.41  
 10 Thomas Malcolm         14 Bebington         3:21.45    2:54.06  
 11 Luke Weston            15 Bebington         3:00.96    2:57.92  
 12 Noah Leeson            14 Bebington         3:16.91    2:58.88