Wirral Borough Council S.T.                    05/12/2021 - 5:04 PM
       Wirral Metro Xmas Meet 2021 - 04/12/2021 to 05/12/2021       
 
 Event 21  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Evans, Harry            9 BNLN-NI           4:12.00    3:49.44  
                 56.91      1:53.65 (56.74)
      2:59.49 (1:05.84)     3:49.44 (49.95)
 -- Evans, James            9 BNLN-NI           4:06.16         DQ  
                 49.19      1:46.41 (57.22)
      2:47.73 (1:01.32)          DQ (47.60)
 
 Event 21  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 French, Daniel         10 HOYN                   NT    3:25.32  
                 49.40      1:37.45 (48.05)
        2:36.64 (59.19)     3:25.32 (48.68)
  2 Costain, Casey         10 WIMN                   NT    3:35.01  
                 48.14      1:42.42 (54.28)
      2:46.90 (1:04.48)     3:35.01 (48.11)
 
 Event 21  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Chauhan, Jai D         11 BANY                   NT    3:16.23  
                 42.77      1:28.84 (46.07)
      2:35.21 (1:06.37)     3:16.23 (41.02)
 -- Theobald, Harry        11 BEBN              3:49.87         DQ  
 
 Event 21  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lorimer, Archie        12 CLIN              2:49.78    2:48.03  
                 35.51      1:16.71 (41.20)
        2:08.52 (51.81)     2:48.03 (39.51)
  2 Williams, Owen         12 BANY              3:07.70    2:54.70  
                 39.77                     
            2:16.54 ( )     2:54.70 (38.16)
  3 Hampson, Sebastian     12 Warriors          3:29.21    3:11.75  
                 41.28      1:31.40 (50.12)
        2:27.86 (56.46)     3:11.75 (43.89)
  4 Leedham, Elliot        12 BEBN              3:50.14    3:16.54  
                 44.95      1:33.19 (48.24)
      2:33.51 (1:00.32)     3:16.54 (43.03)
 -- Flannery, Euan         12 Warriors          3:06.34         DQ  
                 41.42      1:24.71 (43.29)
        2:17.96 (53.25)          DQ (36.36)
 -- Jamieson, Christopher  12 WIMN              2:48.96         NS  
 
 Event 21  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Young, Reagan          13 WIMN              2:39.77    2:28.51  
                 32.17      1:10.94 (38.77)
        1:51.94 (41.00)     2:28.51 (36.57)
  2 Ordek, Berdan          13 Prescot           2:34.74    2:31.13  
                 31.01      1:11.13 (40.12)
        1:58.01 (46.88)     2:31.13 (33.12)
  3 Jones, Luke            13 BEBN              3:24.67    2:54.97  
                 42.87      1:27.82 (44.95)
        2:17.87 (50.05)     2:54.97 (37.10)
  4 Scullion, Sam          13 HOYN              3:06.48    3:00.42  
                 38.56      1:23.73 (45.17)
        2:19.62 (55.89)     3:00.42 (40.80)
  5 Underwood, Jude        13 Alsager Asc       3:52.48    3:28.49  
                 43.62      1:37.96 (54.34)
        2:36.10 (58.14)     3:28.49 (52.39)
 -- Maher, Jack            13 HOYN              3:11.66         DQ  
                 42.53      1:29.84 (47.31)
        2:27.52 (57.68)          DQ (38.23)
 
 Event 21  Boys 14-18 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 White, Jack            15 Warriors          2:35.00    2:27.16  
                 31.48      1:07.86 (36.38)
        1:53.70 (45.84)     2:27.16 (33.46)
  2 Hough, William         16 BEBN              2:34.72    2:27.43  
                 32.46      1:10.48 (38.02)
        1:54.87 (44.39)     2:27.43 (32.56)
  3 Fullalove, Matthew     16 SPTN              2:17.00    2:29.10  
                 31.60      1:07.94 (36.34)
        1:55.03 (47.09)     2:29.10 (34.07)
  4 Hilton, Daniel         15 Prescot           2:40.78    2:31.46  
                 30.63      1:11.24 (40.61)
        1:56.81 (45.57)     2:31.46 (34.65)
  5 Dobbing, Andrew        16 BEBN              2:34.91    2:32.07  
  6 Hall, Alexander        17 BEBN              2:38.83    2:33.49  
                 36.32      1:14.39 (38.07)
        1:56.90 (42.51)     2:33.49 (36.59)
  7 Ormond, Jordan         17 BEBN              2:31.88    2:33.67  
                 31.28      1:12.42 (41.14)
        2:00.05 (47.63)     2:33.67 (33.62)
  8 Pinder, Josh           14 Warriors          2:40.33    2:35.66  
  9 Patel, Rikin           17 Warriors          2:25.00    2:36.96  
                 32.35      1:12.98 (40.63)
        1:58.99 (46.01)     2:36.96 (37.97)
 10 Harrison, Toby         16 Alsager Asc       2:52.09    2:43.03  
                 36.32      1:17.49 (41.17)
        2:07.39 (49.90)     2:43.03 (35.64)
 11 Thornton, Marcus       14 HOYN              3:08.31    2:44.03  
 12 Hall, Samuel           14 BEBN              3:04.81    2:48.06  
                 39.50      1:22.33 (42.83)
        2:10.07 (47.74)     2:48.06 (37.99)
 13 Johnson, Ben           15 HOYN              2:38.45    2:49.05  
                 34.82      1:18.19 (43.37)
        2:05.91 (47.72)     2:49.05 (43.14)
 14 Kirk, Noah             15 Warriors          2:57.06    2:55.86  
 15 Weston, Luke           14 BEBN              3:20.26    3:05.78  
                 45.73      1:32.96 (47.23)
        2:27.53 (54.57)     3:05.78 (38.25)
 16 Wentworth, Matthew     14 HOYN              3:08.14    3:09.46  
                 38.47      1:25.46 (46.99)
        2:24.54 (59.08)     3:09.46 (44.92)
 17 Jakrzewski, Joshua     14 BEBN              3:55.59    3:14.12  
                 41.21      1:32.50 (51.29)
        2:28.31 (55.81)     3:14.12 (45.81)
 18 Stenton, Jack          14 BEBN              3:36.81    3:17.93  
                 40.49      1:32.05 (51.56)
        2:29.43 (57.38)     3:17.93 (48.50)
 -- James, Owen            14 HOYN              2:53.30         DQ  
                 36.51      1:21.57 (45.06)
        2:14.95 (53.38)          DQ (41.05)
 -- Blackburn, Matthew     16 Crosby SC         2:40.27         DQ  
                 32.76      1:11.56 (38.80)
        1:58.63 (47.07)          DQ (41.09)