Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 27  Girls 9-10 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Roscoe, Abbie          10 WIMN              1:22.02    1:21.32  
                 37.17      1:21.32 (44.15)
  2 Bouaziz, Jasmine       10 Warriors          1:27.81    1:24.11  
                 38.15      1:24.11 (45.96)
  3 Coxon, Bria            10 Warriors          1:57.05    1:43.88  
                 48.42      1:43.88 (55.46)
  4 Basiurski, Alicia E    10 Warriors          1:59.44    1:52.88  
                 53.52      1:52.88 (59.36)
 
 Event 27  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Horton, Lily           11 WIMN              1:25.01    1:19.86  
                 38.81      1:19.86 (41.05)
  2 Coombes, Seren         11 WIMN              1:28.88    1:25.03  
                 39.88      1:25.03 (45.15)
  3 Wilson, Amelia Rose    11 Cocsc             1:24.90    1:25.16  
                 39.53      1:25.16 (45.63)
  4 Booth, Kate            11 WIMN              1:36.73    1:35.78  
                 42.67      1:35.78 (53.11)
  5 Allen, Chloe           11 Bootle            1:41.86    1:39.48  
                 44.90      1:39.48 (54.58)
 -- Gadsby, Zara           11 Northwich Asc     1:55.62         DQ  
                 48.60           DQ (55.75)
 
 Event 27  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stevens, Maisie        12 Crosby SC         1:21.69    1:18.55  
                 35.38      1:18.55 (43.17)
  2 Razek, Farida          12 LPLN              1:25.73    1:20.31  
                 37.91      1:20.31 (42.40)
  3 Modoi, Alexandra       12 Cocsc             1:39.90    1:24.17  
                 40.12      1:24.17 (44.05)
  4 Evans, Laura           12 Bootle            1:35.37    1:25.88  
                 39.61      1:25.88 (46.27)
  5 Lee, Jennifer Y        12 Warriors          1:30.00    1:27.74  
                 39.90      1:27.74 (47.84)
  6 Warden, Grace          12 BLCN              1:37.06    1:29.24  
                 41.88      1:29.24 (47.36)
  7 Tarleton, Sophia       12 WIMN              1:31.89    1:29.51  
                 43.03      1:29.51 (46.48)
  8 Gleeson, Maya          12 Warriors               NT    1:47.36  
                 52.45      1:47.36 (54.91)
 -- Nicholls, Jaida        12 Cocsc             2:10.00         NS  
 
 Event 27  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Basiurski, Ellie       13 Warriors          1:12.83    1:11.86  
                 33.70      1:11.86 (38.16)
  2 Swindell, Anna         13 Warriors          1:12.83    1:12.29  
                 34.89      1:12.29 (37.40)
  3 McDonnell, Tash        13 WIMN              1:18.23    1:15.17  
                 35.06      1:15.17 (40.11)
  4 O'Brien, Anna          13 LPLN              1:27.99    1:23.50  
                 39.48      1:23.50 (44.02)
  5 Paget, Evie            13 Northwich Asc     1:22.41    1:27.74  
                 38.10      1:27.74 (49.64)
  6 Bradley, Beth          13 Northwich Asc     1:41.92    1:33.16  
                 43.99      1:33.16 (49.17)
 
 Event 27  Girls 14-18 100 SC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hughes, Ellie          15 LPLN              1:10.20    1:09.08  
                 33.68      1:09.08 (35.40)
  2 Urumov, Connie         15 GARN              1:15.53    1:09.70  
                 31.84      1:09.70 (37.86)
  3 Cundall, Issy          14 WIMN              1:10.33    1:10.83  
                 33.37      1:10.83 (37.46)
  4 Harwood, Emma          14 WIMN              1:12.93    1:13.20  
                 35.40      1:13.20 (37.80)
  5 King-Mackinnon, Niamh  16 HOYN              1:14.51    1:17.19  
                 35.73      1:17.19 (41.46)
  6 Skelton, Chloe         15 Northwich Asc     1:20.35    1:18.36  
                 35.79      1:18.36 (42.57)