Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 17  Boys 9-10 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gloyne-Philips, Adam   10 Cocsc             3:13.30    3:15.26  
                 43.01      1:31.29 (48.28)
        2:28.12 (56.83)     3:15.26 (47.14)
  2 Ball, Freddy            9 WIMN                   NT    3:21.64  
                 45.11      1:33.63 (48.52)
      2:34.62 (1:00.99)     3:21.64 (47.02)
  3 Ma, Edward             10 Northwich Asc     3:28.77    3:24.21  
                 42.81      1:38.72 (55.91)
      2:40.77 (1:02.05)     3:24.21 (43.44)
  4 Battle, Hayden          9 Saints            4:20.00    3:38.87  
                 48.06      1:46.65 (58.59)
        2:45.48 (58.83)     3:38.87 (53.39)
 
 Event 17  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kelly, Ethan           11 Crosby SC         2:49.98    2:35.77  
                 34.67      1:15.29 (40.62)
        2:00.52 (45.23)     2:35.77 (35.25)
  2 Wilde, Tom             11 GARN              2:58.40    2:56.50  
                 39.44      1:24.66 (45.22)
        2:16.54 (51.88)     2:56.50 (39.96)
  3 Durney-Knight, Oliver  11 BKDN              3:05.21    2:59.20  
                 40.14      1:25.59 (45.45)
        2:19.67 (54.08)     2:59.20 (39.53)
  4 Young, Reagan          11 WIMN              3:08.13    3:01.97  
                 40.04      1:27.35 (47.31)
        2:19.47 (52.12)     3:01.97 (42.50)
  5 Wong, Isaac            11 Warriors          3:13.81    3:03.80  
                 40.72      1:28.79 (48.07)
        2:23.24 (54.45)     3:03.80 (40.56)
  6 Scullion, Sam          11 WIMN              3:30.01    3:06.48  
                 42.97      1:29.98 (47.01)
        2:26.74 (56.76)     3:06.48 (39.74)
  7 Maher, Jack            11 WIMN              3:32.94    3:11.66  
                 42.81      1:31.16 (48.35)
        2:30.74 (59.58)     3:11.66 (40.92)
  8 Burgess, Zack          11 Warriors          3:19.28    3:20.85  
                 45.92      1:34.70 (48.78)
      2:37.57 (1:02.87)     3:20.85 (43.28)
  9 Wilson, Matthew P      11 Northwich Asc     3:36.11    3:24.57  
                 46.52      1:35.03 (48.51)
      2:36.66 (1:01.63)     3:24.57 (47.91)
 10 Jowett, James C        11 Warriors          3:29.37    3:25.79  
                 51.71      1:41.04 (49.33)
        2:38.73 (57.69)     3:25.79 (47.06)
 11 Bradley, Sam           11 Northwich Asc     3:32.92    3:29.32  
                 49.47      1:43.31 (53.84)
        2:42.86 (59.55)     3:29.32 (46.46)
 12 Howard, Bertie         11 Northwich Asc     3:40.00    3:36.79  
                 47.94      1:41.69 (53.75)
      2:51.64 (1:09.95)     3:36.79 (45.15)
 -- Hampson, Sebastian     11 Warriors          3:29.41         DQ  
                 42.74      1:34.91 (52.17)
        2:32.91 (58.00)          DQ (44.93)
 
 Event 17  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rix, Alexander         12 Warriors          2:45.12    2:41.17  
                 36.76      1:17.54 (40.78)
        2:04.93 (47.39)     2:41.17 (36.24)
  2 Pinder, Josh           12 Warriors          2:49.86    2:43.50  
                 36.05      1:17.13 (41.08)
        2:07.63 (50.50)     2:43.50 (35.87)
  3 Mukhtar, Zain          12 Crosby SC         2:57.65    2:54.48  
                 39.66      1:25.08 (45.42)
        2:15.79 (50.71)     2:54.48 (38.69)
  4 Barker, Joshua         12 Saints            3:18.90    2:58.22  
                 37.61      1:22.57 (44.96)
        2:18.62 (56.05)     2:58.22 (39.60)
  5 Rogala, Boris          12 WIMN              3:00.25    3:00.39  
                 40.88      1:26.50 (45.62)
        2:22.08 (55.58)     3:00.39 (38.31)
  6 Wentworth, Matthew     12 WIMN              3:08.28    3:06.37  
                 38.90      1:25.92 (47.02)
        2:24.27 (58.35)     3:06.37 (42.10)
  7 Wlodarz, Victor        12 Prescot                NT    3:11.06  
                 44.96      1:30.01 (45.05)
      2:30.87 (1:00.86)     3:11.06 (40.19)
  8 Foran, Lewis           12 WIMN              3:02.79    3:16.34  
                 43.57      1:33.27 (49.70)
      2:34.83 (1:01.56)     3:16.34 (41.51)
 -- Wilson, John P         12 Northwich Asc     4:48.56         DQ  
                 47.53      1:38.32 (50.79)
      2:38.86 (1:00.54)          DQ (47.34)
 
 Event 17  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mulhall-Reid, Logan    13 Warriors          2:39.77    2:31.98  
                 33.30      1:13.27 (39.97)
        1:57.62 (44.35)     2:31.98 (34.36)
  2 Johnson, Ben           13 WIMN              2:45.19    2:38.45  
                 34.72      1:15.85 (41.13)
        2:00.92 (45.07)     2:38.45 (37.53)
  3 Lewis, Luca            13 Cocsc             2:58.70    2:51.07  
                 39.63      1:24.05 (44.42)
        2:13.39 (49.34)     2:51.07 (37.68)
  4 Jess, Dylan            13 GARN              3:01.44    2:55.71  
                 37.91      1:25.60 (47.69)
        2:17.20 (51.60)     2:55.71 (38.51)
  5 Kirk, Noah N           13 Warriors          3:08.46    2:58.87  
                 43.51      1:28.54 (45.03)
        2:20.77 (52.23)     2:58.87 (38.10)
  6 Horscroft, Oliver      13 GARN              3:06.29    3:04.67  
                 39.67      1:26.80 (47.13)
        2:22.41 (55.61)     3:04.67 (42.26)
 -- Byrne, Eric            13 GARN              2:47.65         NS  
 
 Event 17  Boys 14-18 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Scurry, George         14 Northwich Asc     2:31.02    2:28.54  
                 32.34      1:08.39 (36.05)
        1:54.50 (46.11)     2:28.54 (34.04)
  2 Shiels, Ben            14 GARN              2:34.00    2:28.86  
                 32.87      1:10.45 (37.58)
        1:56.51 (46.06)     2:28.86 (32.35)
  3 Warburton, Matthew     14 Warriors          2:41.04    2:33.27  
                 33.39      1:12.45 (39.06)
        2:00.49 (48.04)     2:33.27 (32.78)
  4 Blackburn, Matthew     14 Crosby SC         2:50.00    2:40.27  
                 34.68      1:14.60 (39.92)
        2:02.37 (47.77)     2:40.27 (37.90)
  5 Pink, Archie           14 WIMN              2:49.66    2:48.08  
                 36.25      1:22.38 (46.13)
        2:09.08 (46.70)     2:48.08 (39.00)
  6 Hilton, Daniel         14 Prescot           2:49.77    2:48.18  
                 36.55      1:19.89 (43.34)
        2:09.35 (49.46)     2:48.18 (38.83)
  7 Bradley, Joe           14 Northwich Asc     2:59.75    2:55.87  
                 39.02      1:24.38 (45.36)
        2:18.77 (54.39)     2:55.87 (37.10)
  8 Goodwin, Ewan J        14 Northwich Asc     3:52.69    3:19.25  
                 46.08      1:38.35 (52.27)
        2:34.39 (56.04)     3:19.25 (44.86)
 -- Willson, Tyler         16 Warriors          2:43.08         DQ  
                 34.14      1:15.33 (41.19)
        2:05.45 (50.12)          DQ (37.87)
 -- Pemberton, Luke        14 Cocsc             3:10.50         DQ  
                 37.35      1:20.70 (43.35)
        2:14.44 (53.74)          DQ (37.32)