Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 10  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Irvine, William        10 Crosby SC         2:37.72    2:32.83  
                 35.39      1:14.91 (39.52)
        1:55.02 (40.11)     2:32.83 (37.81)
  2 Whittaker, Ewan I      10 Warriors          2:48.64    2:42.74  
                 37.25      1:20.98 (43.73)
        2:02.00 (41.02)     2:42.74 (40.74)
  3 Evans, Luke            10 Bootle            2:50.32    2:44.86  
                 37.44      1:19.98 (42.54)
        2:03.95 (43.97)     2:44.86 (40.91)
  4 Lambert, Oliver        10 Crosby SC         3:00.00    2:55.15  
                 40.23      1:26.52 (46.29)
        2:12.17 (45.65)     2:55.15 (42.98)
  5 Ma, Edward             10 Northwich Asc     3:02.59    2:56.92  
                 39.85      1:27.19 (47.34)
        2:12.65 (45.46)     2:56.92 (44.27)
  6 Gloyne-Philips, Adam   10 Cocsc             2:54.60    2:57.69  
                 40.20      1:25.34 (45.14)
        2:12.60 (47.26)     2:57.69 (45.09)
  7 Ball, Freddy            9 WIMN                   NT    3:08.07  
                 41.08      1:30.18 (49.10)
      3:08.07 (1:37.89)                    
  8 Dukes, William         10 Northwich Asc     3:17.35    3:16.68  
                 41.52      1:31.04 (49.52)
        2:25.37 (54.33)     3:16.68 (51.31)
  9 Murray, Callum         10 Bootle            3:28.45    3:35.12  
                 44.18      1:39.73 (55.55)
        2:38.76 (59.03)     3:35.12 (56.36)
 
 Event 10  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kelly, Ethan           11 Crosby SC         2:29.12    2:20.34  
                 32.76      1:09.68 (36.92)
        1:45.99 (36.31)     2:20.34 (34.35)
  2 Ordek, Berdan          11 Prescot           2:31.10    2:25.44  
                 33.70      1:10.90 (37.20)
        1:50.03 (39.13)     2:25.44 (35.41)
  3 Nash, Paul             11 Otters            2:36.01    2:28.27  
                 33.99      1:11.94 (37.95)
        1:50.69 (38.75)     2:28.27 (37.58)
  4 May, Callum            11 Warriors          2:34.80    2:34.40  
                 36.27      1:15.57 (39.30)
        1:55.60 (40.03)     2:34.40 (38.80)
  5 Brussels, Luke         11 Prescot           2:41.75    2:36.20  
                 35.21      1:15.90 (40.69)
        1:57.41 (41.51)     2:36.20 (38.79)
  6 Kavanagh, Luke         11 WIMN              2:58.01    2:36.36  
                 35.80      1:16.08 (40.28)
        1:57.11 (41.03)     2:36.36 (39.25)
  7 Young, Reagan          11 WIMN              2:58.94    2:46.40  
                 39.05      1:21.37 (42.32)
        2:04.94 (43.57)     2:46.40 (41.46)
  8 Maher, Jack            11 WIMN              3:06.00    2:46.69  
                 37.53      1:21.22 (43.69)
        2:04.61 (43.39)     2:46.69 (42.08)
  9 Capstick, Harry        11 Warriors          2:59.66    2:52.83  
                 38.69      1:24.26 (45.57)
        2:09.61 (45.35)     2:52.83 (43.22)
 10 Marshall, Dylan        11 Crosby SC         3:14.09    2:52.94  
                 40.09      1:25.42 (45.33)
        2:10.30 (44.88)     2:52.94 (42.64)
 11 Burgess, Zack          11 Warriors          2:48.55    2:52.99  
                 39.97      1:25.07 (45.10)
        2:10.53 (45.46)     2:52.99 (42.46)
 
 Event 10  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pinder, Josh           12 Warriors          2:29.11    2:25.05  
                 34.25      1:12.29 (38.04)
        1:50.43 (38.14)     2:25.05 (34.62)
  2 Thornton, Marcus       12 WIMN                   NT    2:32.31  
                 34.33      1:13.57 (39.24)
        1:53.09 (39.52)     2:32.31 (39.22)
  3 Reynolds, Will         12 HOYN              2:55.76    2:34.66  
                 33.81      1:14.46 (40.65)
        1:55.99 (41.53)     2:34.66 (38.67)
  4 Rogala, Boris          12 WIMN              2:38.88    2:37.31  
                 36.79      1:17.37 (40.58)
        1:58.60 (41.23)     2:37.31 (38.71)
  5 Barker, Joshua         12 Saints            2:40.34    2:38.60  
                 34.56      1:16.09 (41.53)
        1:59.96 (43.87)     2:38.60 (38.64)
  6 Hyde, ben              12 Prescot           2:58.06    2:41.90  
                 34.93      1:15.24 (40.31)
        1:58.74 (43.50)     2:41.90 (43.16)
  7 Wentworth, Matthew     12 WIMN              2:45.09    2:45.29  
                 37.46      1:19.72 (42.26)
        2:04.63 (44.91)     2:45.29 (40.66)
  8 Wlodarz, Victor        12 Prescot           2:49.58    2:45.30  
                 38.22      1:21.44 (43.22)
        2:05.04 (43.60)     2:45.30 (40.26)
  9 Kirkpatrick, Niall     12 GARN              3:04.03    2:55.22  
                 37.49      1:23.47 (45.98)
        2:11.12 (47.65)     2:55.22 (44.10)
 10 McCarthy, Ted          12 GARN              3:00.89    3:00.45  
                 37.28      1:23.80 (46.52)
        2:12.49 (48.69)     3:00.45 (47.96)
 11 Millachip, Edward      12 Northwich Asc     3:56.05    3:15.91  
                 40.59      1:31.11 (50.52)
        2:23.64 (52.53)     3:15.91 (52.27)
 
 Event 10  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mulhall-Reid, Logan    13 Warriors          2:25.53    2:19.61  
                 31.31      1:07.87 (36.56)
        1:45.05 (37.18)     2:19.61 (34.56)
  2 Lawler, Jamie          13 Warriors          2:26.54    2:22.89  
                 33.21      1:09.57 (36.36)
        1:47.03 (37.46)     2:22.89 (35.86)
  3 Lewis, Luca            13 Cocsc             2:41.70    2:32.10  
                 35.06      1:14.52 (39.46)
        1:54.45 (39.93)     2:32.10 (37.65)
  4 Jess, Dylan            13 GARN              2:38.35    2:34.26  
                 35.20      1:15.21 (40.01)
        1:56.00 (40.79)     2:34.26 (38.26)
  5 Horscroft, Oliver      13 GARN              2:46.47    2:42.72  
                 36.68      1:20.48 (43.80)
        2:03.15 (42.67)     2:42.72 (39.57)
  6 Lord, Ted              13 Northwich Asc     2:59.20    2:54.98  
                 40.63      1:25.78 (45.15)
        2:11.91 (46.13)     2:54.98 (43.07)
 
 Event 10  Boys 14-18 200 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Crews, Josh            15 MTCN              2:08.40    2:04.10  
                 28.60      1:00.36 (31.76)
        1:33.03 (32.67)     2:04.10 (31.07)
  2 Drysdale, Finn         14 IOMN              2:08.31    2:05.00  
                 28.56      1:00.78 (32.22)
        1:34.21 (33.43)     2:05.00 (30.79)
  3 Turnbull, Alexander    16 IOMN              2:26.59    2:07.28  
                 28.69      1:01.83 (33.14)
        1:34.99 (33.16)     2:07.28 (32.29)
  4 Jardine, Billy         15 WIMN              2:09.31    2:08.86  
                 29.80      1:02.61 (32.81)
        1:36.03 (33.42)     2:08.86 (32.83)
  5 Scurry, George         14 Northwich Asc     2:12.64    2:12.00  
                 30.40      1:04.66 (34.26)
        1:39.08 (34.42)     2:12.00 (32.92)
  6 Shiels, Ben            14 GARN              2:22.06    2:16.99  
                 31.08      1:05.56 (34.48)
        1:43.88 (38.32)     2:16.99 (33.11)
  7 Hilton, Daniel         14 Prescot           2:29.77    2:28.14  
                 34.59      1:12.85 (38.26)
        1:51.26 (38.41)     2:28.14 (36.88)
  8 Pemberton, Luke        14 Cocsc             2:35.20    2:29.68  
                 33.22      1:10.78 (37.56)
        1:50.65 (39.87)     2:29.68 (39.03)
  9 Bradley, Joe           14 Northwich Asc     2:33.60    2:32.07  
                 35.12      1:14.27 (39.15)
        1:53.46 (39.19)     2:32.07 (38.61)
 10 Poulston, Alex         14 HOYN              2:49.38    2:35.74  
                 33.85      1:13.21 (39.36)
        1:54.73 (41.52)     2:35.74 (41.01)
 11 Clarke, Josh           14 Prescot           2:44.05    2:35.75  
                 35.77      1:15.97 (40.20)
        1:57.21 (41.24)     2:35.75 (38.54)
 12 Pink, Archie           14 WIMN              2:33.32    2:36.71  
                 34.99      1:13.97 (38.98)
        1:55.81 (41.84)     2:36.71 (40.90)
 13 Millachip, Isaac       14 Northwich Asc     3:04.72    2:47.89  
                 36.01      1:21.20 (45.19)
        2:06.43 (45.23)     2:47.89 (41.46)
 -- Horton, Lucas          15 WIMN              2:05.84         DQ  
                 28.18      1:00.50 (32.32)
        1:33.56 (33.06)          DQ (29.76)