Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 8  Girls 9-10 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hitchmough, Isobel     10 Warriors          3:05.15    2:59.68  
  2 Gerrard, Amelia F      10 Warriors          3:10.37    3:06.22  
  3 Bouaziz, Jasmine       10 Warriors          3:10.52    3:06.69  
  4 Seddon, Macie          10 Otters            3:16.26    3:08.94  
  5 Dunne, Jamie Leigh     10 LPLN              3:16.79    3:09.63  
  6 Scurry, Constance      10 Northwich Asc     3:14.72    3:11.39  
  7 Jones, Isabella        10 Crosby SC              NT    3:24.03  
  8 McKay, Amy N           10 Warriors          3:26.22    3:30.20  
  9 Coxon, Bria            10 Warriors          3:34.05    3:38.34  
 10 Fisher, Abbie          10 Northwich Asc     3:36.81    3:39.63  
 11 Polhill, Erin          10 Bootle            4:10.23    3:45.52  
 12 Smith, Leah            10 Northwich Asc     5:19.05    4:09.74  
 -- McKeown, Millie        10 WIMN              3:20.57         DQ  
 -- Simcock, Florence      10 Warriors               NT         DQ  
 
 Event 8  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Watts, Olivia          11 Cocsc             3:07.90    2:54.07  
  2 Booth, Kate            11 WIMN              3:23.34    2:57.50  
  3 Barker-Mayer, Rosie    11 Warriors          3:03.49    3:01.25  
  4 Gibson, Ava            11 Prescot           3:03.42    3:04.46  
  5 Byrne, Jessica         11 Prescot           3:16.19    3:05.12  
  6 Blackburn, Grace       11 Crosby SC         3:02.81    3:12.60  
  7 Whittaker, Erin        11 Warriors          3:23.66    3:13.16  
  8 Gooding, Amalie        11 Cocsc             3:52.60    3:17.49  
  9 Hughes, Lexie          11 Warriors          3:25.60    3:19.71  
 10 Gadsby, Zara           11 Northwich Asc     3:32.79    3:30.37  
 11 Donati, Louise E       11 Northwich Asc     3:40.00    3:33.43  
 -- Elsey, Brooke          11 Warriors          3:13.00         DQ  
 -- Pond, Eleanora         11 Cocsc             3:50.00         DQ  
 
 Event 8  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brennan, Molly I       12 Cocsc             2:49.20    2:45.01  
  2 Modoi, Alexandra       12 Cocsc             2:52.50    2:51.81  
  3 Timbrell, Erica        12 WIMN              3:06.51    2:58.57  
  4 Harrington, Jessica    12 Crosby SC         3:07.86    2:59.98  
  5 Wright, Sophie         12 WIMN                   NT    3:03.06  
  6 Biagini, Sylvie        12 Cocsc             3:22.10    3:11.76  
  7 Smith, Anna            12 Northwich Asc     4:15.76    3:31.29  
  8 Elsey, Isabella        12 Warriors          2:58.00    3:40.76  
 -- Rhead, Grace           12 Prescot           2:42.86         DQ  
 
 Event 8  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hothersall, Gia        13 WIMN              2:30.32    2:32.25  
  2 Pendleton, Megan       13 WIMN              2:42.21    2:33.55  
  3 Rostron, Jasmine       13 HOYN              2:46.84    2:38.59  
  4 Lazarus, Alice Rose    13 Cocsc             2:48.90    2:42.33  
  5 Morley, Grace          13 Bootle            2:56.82    2:45.76  
  6 Urumov, Gracie         13 GARN              3:14.07    2:47.99  
  7 Bradley, Beth          13 Northwich Asc     2:59.41    2:51.99  
  8 Williams, Jocelyn      13 Prescot           3:03.91    3:01.08  
  9 Rodriguez-O'brien, Lu  13 Prescot           3:02.92    3:03.69  
 10 Brady, Calista         13 GARN              3:20.15    3:16.43  
 -- Clark, Charlotte       13 HOYN              3:07.52         DQ  
 
 Event 8  Girls 14-18 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Roberts, Ella          14 Prescot           2:28.21    2:30.61  
  2 Urumov, Connie         15 GARN              2:34.13    2:32.33  
  3 Rusk, Hannah           14 Prescot           2:35.55    2:33.05  
  4 Davies, Lehna          15 HOYN              2:33.28    2:34.04  
  5 Poole, Rachel          15 GARN              2:38.75    2:35.73  
  6 Day, Megan             14 Northwich Asc     2:41.18    2:41.39  
  7 Cook, Amelie           14 HOYN              2:45.31    2:43.49  
  8 King, Sydney           15 GARN              2:36.50    2:43.85  
  9 Harwood, Molly         14 WIMN              2:48.92    2:47.49  
 10 May, Ellie             14 Warriors          2:53.06    2:54.47  
 -- Barnes, Ella           14 BEBN              2:42.67         NS