Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Irvine, William        10 Crosby SC         1:19.22    1:14.49  
  2 Evans, Luke            10 Bootle            1:30.42    1:27.97  
                 41.84      1:27.97 (46.13)
  3 Dukes, William         10 Northwich Asc     1:37.88    1:28.06  
                 41.88      1:28.06 (46.18)
  4 Whittaker, Ewan I      10 Warriors          1:36.92    1:28.07  
                 42.81      1:28.07 (45.26)
  5 Ball, Freddy            9 WIMN              1:36.28    1:29.39  
                 42.76      1:29.39 (46.63)
  6 Kewley, Aaron          10 WIMN              1:38.11    1:30.22  
                 43.37      1:30.22 (46.85)
  7 Ma, Edward             10 Northwich Asc     1:37.52    1:34.29  
                 44.91      1:34.29 (49.38)
  8 Crosby, Oliver C        9 Saints            1:47.15    1:35.08  
                 45.75      1:35.08 (49.33)
 -- Eyers, George          10 HOYN                   NT         DQ  
                 46.48           DQ (51.40)
 
 Event 3  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ordek, Berdan          11 Prescot           1:17.47    1:14.87  
  2 Kavanagh, Luke         11 WIMN              1:24.34    1:20.43  
  3 Brussels, Luke         11 Prescot           1:24.19    1:21.36  
  4 Nash, Paul             11 Otters            1:23.21    1:22.21  
  5 May, Callum            11 Warriors          1:27.18    1:23.10  
                 40.95      1:23.10 (42.15)
  6 Durney-Knight, Oliver  11 BKDN              1:26.94    1:23.83  
  7 Scullion, Sam          11 WIMN              1:34.02    1:24.96  
                 41.42      1:24.96 (43.54)
  8 Donnelly, Oscar        11 Crosby SC         1:39.69    1:28.39  
                 42.34      1:28.39 (46.05)
  9 Burgess, Zack          11 Warriors          1:34.32    1:29.05  
                 43.20      1:29.05 (45.85)
 10 Kearney, Aidan         11 Crosby SC         1:29.15    1:29.20  
                 43.25      1:29.20 (45.95)
 11 Castineira, Nicolas    11 Crosby SC         1:43.47    1:29.80  
                 44.69      1:29.80 (45.11)
 12 Capstick, Harry        11 Warriors               NT    1:32.77  
                 45.07      1:32.77 (47.70)
 13 Lloyd, Samuel          11 WIMN              2:01.44    1:36.23  
                 47.30      1:36.23 (48.93)
 -- Howard, Bertie         11 Northwich Asc     1:40.00         DQ  
                 46.28           DQ (47.75)
 -- Roberts, Zach          11 Prescot           1:25.74         DQ  
 
 Event 3  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pinder, Josh           12 Warriors          1:14.89    1:13.88  
  2 Barratt, Lewis         12 Cocsc             1:22.80    1:19.25  
  3 Rogers, James          12 Crosby SC         1:20.26    1:19.53  
  4 Wlodarz, Victor        12 Prescot           1:23.37    1:21.28  
  5 Hyde, ben              12 Prescot           1:31.24    1:21.43  
                 38.32      1:21.43 (43.11)
  6 Reynolds, Will         12 HOYN              1:30.49    1:21.97  
                 39.89      1:21.97 (42.08)
  7 Rogala, Boris          12 WIMN              1:23.14    1:24.49  
  8 Kirkpatrick, Niall     12 GARN              1:34.08    1:24.77  
                 40.82      1:24.77 (43.95)
  9 Foran, Lewis           12 WIMN              1:25.16    1:25.60  
 10 Millachip, Edward      12 Northwich Asc     1:47.81    1:39.04  
                 46.05      1:39.04 (52.99)
 
 Event 3  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lawler, Jamie          13 Warriors          1:14.22    1:13.70  
  2 White, Jack D          13 Warriors          1:21.71    1:20.13  
  3 Lewis, Luca            13 Cocsc             1:27.30    1:22.43  
                 40.57      1:22.43 (41.86)
  4 Horscroft, Oliver      13 GARN              1:27.20    1:24.65  
                 41.41      1:24.65 (43.24)
  5 Lord, Ted              13 Northwich Asc     1:33.30    1:31.60  
                 45.02      1:31.60 (46.58)
 
 Event 3  Boys 14-18 100 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Delaney, Tyler         15 Crosby SC         1:06.51    1:04.15  
  2 Drysdale, Finn         14 IOMN              1:07.65    1:06.56  
  3 Scurry, George         14 Northwich Asc     1:08.93    1:07.14  
  4 Dean, Harvey           15 HOYN              1:12.57    1:08.97  
  5 Warburton, Matthew     14 Warriors          1:11.96    1:11.34  
  6 Shiels, Ben            14 GARN              1:24.20    1:11.85  
  7 Pemberton, Luke        14 Cocsc             1:22.40    1:18.56  
  8 Hilton, Daniel         14 Prescot           1:22.61    1:19.55  
  9 Clarke, Josh           14 Prescot           1:26.25    1:19.66  
 10 Millachip, Isaac       14 Northwich Asc     1:43.63    1:28.32  
                 41.59      1:28.32 (46.73)