Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 2  Girls 9-10 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Roscoe, Abbie          10 WIMN              2:53.78    2:49.54  
                 36.88      1:21.71 (44.83)
        2:12.29 (50.58)     2:49.54 (37.25)
  2 Bouaziz, Jasmine       10 Warriors          3:07.51    2:59.45  
                 37.77      1:26.15 (48.38)
        2:19.76 (53.61)     2:59.45 (39.69)
  3 Hitchmough, Isobel     10 Warriors          3:10.34    2:59.85  
                 39.49      1:25.27 (45.78)
        2:19.59 (54.32)     2:59.85 (40.26)
  4 Farley, Nicole         10 Prescot           3:06.99    3:04.02  
                 42.56      1:27.60 (45.04)
        2:22.07 (54.47)     3:04.02 (41.95)
  5 Seddon, Macie          10 Otters            3:05.96    3:04.05  
                 44.01      1:29.78 (45.77)
        2:24.51 (54.73)     3:04.05 (39.54)
  6 Gerrard, Amelia F      10 Warriors          3:20.27    3:07.92  
                 42.52      1:29.07 (46.55)
        2:27.03 (57.96)     3:07.92 (40.89)
  7 McKeown, Millie        10 WIMN              3:23.46    3:15.60  
                 48.18      1:34.05 (45.87)
        2:31.88 (57.83)     3:15.60 (43.72)
  8 McCurrie, Erin         10 Warriors          3:31.36    3:15.83  
                 44.72      1:31.34 (46.62)
      2:31.79 (1:00.45)     3:15.83 (44.04)
  9 Marsh, Elizabeth       10 WIDN              3:38.56    3:16.52  
                 44.54      1:32.64 (48.10)
        2:32.10 (59.46)     3:16.52 (44.42)
 10 Rusk, Charlotte        10 Prescot           3:32.63    3:23.67  
                 48.49      1:40.91 (52.42)
        2:39.67 (58.76)     3:23.67 (44.00)
 11 Tabern, Emily           9 Warriors               NT    3:27.22  
                 48.01      1:38.52 (50.51)
        2:38.28 (59.76)     3:27.22 (48.94)
 12 Jones, Isabella        10 Crosby SC         3:31.48    3:28.21  
                                1:42.98 ( )
        2:41.35 (58.37)     3:28.21 (46.86)
 13 Watkins, Lauren        10 Prescot           3:50.00    3:28.65  
                 46.34      1:39.26 (52.92)
      2:42.73 (1:03.47)     3:28.65 (45.92)
 14 Coxon, Bria            10 Warriors          3:38.00    3:49.33  
                 52.10      1:47.08 (54.98)
      2:56.23 (1:09.15)     3:49.33 (53.10)
 15 Smith, Leah            10 Northwich Asc     4:00.00    3:57.39  
                 54.63      1:53.71 (59.08)
      3:00.52 (1:06.81)     3:57.39 (56.87)
 -- Rogan, Annabelle       10 WIMN                   NT         DQ  
                 49.50      1:43.52 (54.02)
      2:46.00 (1:02.48)          DQ (45.81)
 -- Scurry, Constance      10 Northwich Asc     3:21.01         DQ  
                 46.24      1:34.94 (48.70)
        2:30.63 (55.69)                    
 
 Event 2  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Horton, Lily           11 WIMN              2:50.17    2:47.32  
                 38.59      1:20.72 (42.13)
        2:10.35 (49.63)     2:47.32 (36.97)
  2 Varga, Petra           11 WIMN              3:07.28    2:56.13  
                 39.99      1:26.70 (46.71)
        2:18.24 (51.54)     2:56.13 (37.89)
  3 Watts, Olivia          11 Cocsc             3:07.50    2:59.14  
                 39.64      1:24.11 (44.47)
        2:20.79 (56.68)     2:59.14 (38.35)
  4 Gibson, Ava            11 Prescot           3:04.62    3:02.33  
                 41.30      1:27.23 (45.93)
        2:23.98 (56.75)     3:02.33 (38.35)
  5 Garnett, Lucy          11 Prescot           3:03.43    3:04.67  
                 40.02      1:27.42 (47.40)
        2:21.95 (54.53)     3:04.67 (42.72)
  6 Cooney, Jessica        11 BRIN              3:22.78    3:04.80  
                 43.12      1:32.55 (49.43)
        2:22.38 (49.83)     3:04.80 (42.42)
  7 Taylor, Izzy           11 WIMN              3:10.39    3:04.86  
                 43.83      1:32.43 (48.60)
        2:24.31 (51.88)     3:04.86 (40.55)
  8 Whittaker, Erin        11 Warriors          3:28.72    3:05.18  
                 41.21      1:30.39 (49.18)
        2:24.26 (53.87)     3:05.18 (40.92)
  9 Coombes, Seren         11 WIMN              3:14.13    3:05.83  
                 39.06      1:25.80 (46.74)
        2:21.46 (55.66)     3:05.83 (44.37)
 10 Booth, Kate            11 WIMN              3:15.24    3:09.39  
                 41.02      1:27.23 (46.21)
      2:27.26 (1:00.03)     3:09.39 (42.13)
 11 Doran, Freya           11 Crosby SC         3:16.18    3:10.32  
                 44.60      1:32.62 (48.02)
        2:26.79 (54.17)     3:10.32 (43.53)
 12 Jess, Erin             11 GARN              3:13.12    3:10.76  
                 45.93      1:34.41 (48.48)
        2:31.19 (56.78)     3:10.76 (39.57)
 13 Ryan, Chloe            11 WIMN              3:21.57    3:11.61  
                 40.57      1:29.43 (48.86)
        2:28.16 (58.73)     3:11.61 (43.45)
 14 Barker-Mayer, Rosie    11 Warriors          3:14.88    3:14.05  
                 46.37      1:35.89 (49.52)
        2:33.08 (57.19)     3:14.05 (40.97)
 15 Byrne, Jessica         11 Prescot           3:27.01    3:17.87  
                 42.78      1:30.02 (47.24)
      2:30.64 (1:00.62)     3:17.87 (47.23)
 16 Hardie, Evie           11 Northwich Asc     3:38.25    3:23.30  
                 51.59      1:40.78 (49.19)
        2:35.63 (54.85)     3:23.30 (47.67)
 17 Carr-Richards, Millic  11 Bootle            3:28.16    3:24.66  
                 47.88      1:38.48 (50.60)
      2:40.68 (1:02.20)     3:24.66 (43.98)
 18 Gooding, Amalie        11 Cocsc             3:42.40    3:28.15  
                 46.99      1:37.98 (50.99)
      2:42.50 (1:04.52)     3:28.15 (45.65)
 19 Gadsby, Zara           11 Northwich Asc     3:34.77    3:29.27  
                 46.57      1:39.31 (52.74)
      2:42.36 (1:03.05)     3:29.27 (46.91)
 20 Donati, Louise E       11 Northwich Asc     3:43.17    3:33.67  
                 48.60      1:44.24 (55.64)
      2:47.51 (1:03.27)     3:33.67 (46.16)
 21 Murphy, Ava            11 HOYN                   NT    3:35.26  
                 53.60      1:45.51 (51.91)
      2:49.86 (1:04.35)     3:35.26 (45.40)
 22 Elsey, Brooke          11 Warriors          4:00.00    3:38.08  
                 51.64      1:45.48 (53.84)
      2:52.65 (1:07.17)     3:38.08 (45.43)
 23 Hobbs, Megan           11 Warriors          3:52.83    3:42.40  
                 54.73      1:48.20 (53.47)
      2:55.96 (1:07.76)     3:42.40 (46.44)
 -- McDowall, Holly        11 HOYN                   NT         DQ  
                 49.17      1:46.11 (56.94)
      2:49.97 (1:03.86)          DQ (47.46)
 -- Hughes, Lexie          11 Warriors          3:34.40         DQ  
                 50.94      1:40.06 (49.12)
      2:44.35 (1:04.29)          DQ (43.41)
 
 Event 2  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rhead, Grace           12 Prescot           2:49.90    2:46.89  
                 35.31      1:18.41 (43.10)
        2:08.18 (49.77)     2:46.89 (38.71)
  2 Stevens, Maisie        12 Crosby SC         2:50.00    2:47.33  
                 36.12      1:20.44 (44.32)
        2:09.41 (48.97)     2:47.33 (37.92)
  3 Griffiths, Millie      12 Crosby SC         3:04.79    2:54.93  
                 37.03      1:19.63 (42.60)
        2:15.52 (55.89)     2:54.93 (39.41)
  4 Brennan, Molly I       12 Cocsc             3:00.30    2:57.48  
                 41.00      1:23.11 (42.11)
        2:18.55 (55.44)     2:57.48 (38.93)
  5 Razek, Farida          12 LPLN              2:59.89    2:57.69  
                 37.87      1:24.21 (46.34)
        2:18.47 (54.26)     2:57.69 (39.22)
  6 Barker, Macy           12 Warriors          3:01.24    2:58.20  
                 40.30      1:25.89 (45.59)
        2:17.67 (51.78)     2:58.20 (40.53)
  7 Kewley, Sophia         12 WIMN              3:04.49    2:59.46  
                 39.88      1:27.03 (47.15)
        2:21.30 (54.27)     2:59.46 (38.16)
  8 Tarleton, Sophia       12 WIMN              3:36.52    3:07.57  
                 39.66      1:30.62 (50.96)
        2:24.32 (53.70)     3:07.57 (43.25)
  9 Nicholls, Jaida        12 Cocsc             3:13.40    3:10.18  
                 41.09      1:30.80 (49.71)
        2:28.53 (57.73)     3:10.18 (41.65)
 10 Smith, Anna            12 Northwich Asc     3:41.85    3:27.44  
                 43.71      1:39.61 (55.90)
        2:39.21 (59.60)     3:27.44 (48.23)
 11 Elsey, Isabella        12 Warriors          3:30.00    3:29.61  
                 49.41      1:44.56 (55.15)
        2:39.69 (55.13)     3:29.61 (49.92)
 -- Timbrell, Erica        12 WIMN              3:09.27         DQ  
                 37.67      1:23.74 (46.07)
        2:18.02 (54.28)          DQ (43.13)
 -- Warden, Grace          12 BLCN              3:28.15         DQ  
                 39.14         DQ (2:33.32)
 
 Event 2  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 McDonnell, Tash        13 WIMN              2:42.40    2:41.49  
  2 Howell, Katy           13 Cocsc             2:48.20    2:43.88  
                 36.42      1:19.62 (43.20)
        2:06.81 (47.19)     2:43.88 (37.07)
  3 Cooper, Hollie         13 Crosby SC         2:46.81    2:50.21  
                 38.96      1:20.50 (41.54)
        2:07.10 (46.60)     2:50.21 (43.11)
  4 Lee, Olivia            13 GARN              2:54.15    2:51.04  
                 36.35      1:20.18 (43.83)
        2:12.36 (52.18)     2:51.04 (38.68)
  5 O'Brien, Anna          13 LPLN              2:54.81    2:51.71  
                 36.38      1:22.33 (45.95)
        2:14.12 (51.79)     2:51.71 (37.59)
  6 Bradley, Beth          13 Northwich Asc     3:05.67    2:56.13  
                 41.41      1:27.63 (46.22)
        2:17.57 (49.94)     2:56.13 (38.56)
  7 Prince, Layla          13 GARN              2:59.49    2:57.23  
                 38.85      1:25.68 (46.83)
        2:14.94 (49.26)     2:57.23 (42.29)
  8 Clark, Charlotte       13 HOYN              3:04.60    3:04.38  
                 41.34      1:29.14 (47.80)
        2:24.72 (55.58)     3:04.38 (39.66)
  9 Birch, Rubaidh         13 HOYN              3:09.55    3:07.43  
                 40.56      1:28.12 (47.56)
        2:25.71 (57.59)     3:07.43 (41.72)
 10 Rodriguez-O'brien, Lu  13 Prescot           3:10.02    3:08.97  
                 40.93      1:27.95 (47.02)
        2:26.20 (58.25)     3:08.97 (42.77)
 -- Appelbe, Sophie        13 Northwich Asc     3:58.48         DQ  
                 54.38      1:50.82 (56.44)
      2:56.45 (1:05.63)          DQ (52.87)
 -- Cooney, Elizabeth      13 BRIN              2:51.10         DQ  
                 37.28      1:24.22 (46.94)
        2:12.41 (48.19)          DQ (40.83)
 
 Event 2  Girls 14-18 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gidman, Grace          18 WIMN              2:28.32    2:25.07  
  2 Myers, Aimee           14 IOMN              2:33.29    2:33.29  
  3 Cundall, Issy          14 WIMN              2:37.80    2:36.43  
  4 Harrington, Samantha   14 Crosby SC         2:39.55    2:38.71  
  5 Horman, Lucy           14 WIMN              2:37.16    2:40.12  
  6 Day, Megan             14 Northwich Asc     2:44.38    2:42.05  
                 35.01      1:15.75 (40.74)
        2:04.33 (48.58)     2:42.05 (37.72)
  7 May, Ellie             14 Warriors          2:52.60    2:47.02  
                 36.99      1:21.65 (44.66)
        2:12.18 (50.53)     2:47.02 (34.84)
  8 Owens, Ruby            15 GARN              2:46.04    2:47.33  
                 37.59      1:22.72 (45.13)
        2:08.43 (45.71)     2:47.33 (38.90)
  9 Harwood, Molly         14 WIMN              2:49.75    2:49.42  
                 38.35      1:21.40 (43.05)
        2:10.47 (49.07)     2:49.42 (38.95)
 10 McFarlane, Grace       15 HOYN              2:50.09    2:53.11  
                 35.18      1:19.97 (44.79)
        2:09.70 (49.73)     2:53.11 (43.41)
 11 Newsham, Holly         17 GARN              2:59.09    2:56.74  
                 38.11      1:23.58 (45.47)
        2:14.78 (51.20)     2:56.74 (41.96)
 12 Smith, Mary            14 Northwich Asc     3:18.69    3:04.20  
                                1:27.02 ( )
        2:18.77 (51.75)     3:04.20 (45.43)
 13 Ireland, Zoe           14 Northwich Asc     3:24.94    3:23.24  
                 41.27      1:34.13 (52.86)
      2:36.20 (1:02.07)     3:23.24 (47.04)