Wirral Borough Council S.T.                   09/03/2020 - 10:54 PM
  Wirral Metro Spring Development Meet - 07/03/2020 to 08/03/2020   
 
 Event 1  Boys 9-10 400 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Howard, Harvey         10 Warriors          5:54.74    5:54.47  
  2 Gloyne-Philips, Adam   10 Cocsc             6:20.10    6:08.56  
  3 Ma, Edward             10 Northwich Asc     6:44.09    6:11.30  
 
 Event 1  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nash, Paul             11 Otters            5:26.78    5:15.59  
                 35.21      1:14.67 (39.46)
        1:55.71 (41.04)     2:35.37 (39.66)
        3:15.53 (40.16)     3:55.88 (40.35)
        4:36.35 (40.47)     5:15.59 (39.24)
  2 Durney-Knight, Oliver  11 BKDN              5:48.44    5:43.33  
  3 Maher, Jack            11 WIMN              6:35.96    5:59.27  
  4 Kearney, Aidan         11 Crosby SC         6:21.32    6:00.48  
  5 Marshall, Dylan        11 Crosby SC         6:39.64    6:10.98  
 
 Event 1  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pinder, Josh           12 Warriors          5:08.00    5:01.66  
                 34.27      1:12.56 (38.29)
        1:51.62 (39.06)     2:31.69 (40.07)
        3:10.70 (39.01)     3:49.50 (38.80)
        4:27.54 (38.04)     5:01.66 (34.12)
  2 Rogala, Boris          12 WIMN              5:38.48    5:22.85  
                 36.69      1:17.22 (40.53)
        1:58.63 (41.41)     2:39.73 (41.10)
        3:21.95 (42.22)     4:03.74 (41.79)
        4:43.81 (40.07)     5:22.85 (39.04)
  3 Wentworth, Matthew     12 WIMN                   NT    5:42.48  
 
 Event 1  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 White, Jack D          13 Warriors          5:18.44    5:06.74  
                 33.89      1:11.30 (37.41)
        1:50.80 (39.50)     2:30.83 (40.03)
        3:10.52 (39.69)     3:49.97 (39.45)
        4:28.67 (38.70)     5:06.74 (38.07)
  2 Lewis, Luca            13 Cocsc             5:52.10    5:15.06  
 
 Event 1  Boys 14-18 400 SC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jardine, Billy         15 WIMN              4:31.04    4:29.32  
                 30.56      1:04.17 (33.61)
        1:38.18 (34.01)     2:13.18 (35.00)
        2:47.34 (34.16)     3:21.64 (34.30)
        3:56.09 (34.45)     4:29.32 (33.23)
  2 Warburton, Matthew     14 Warriors          4:33.23    4:29.43  
                 30.64      1:04.36 (33.72)
        1:38.76 (34.40)     2:13.40 (34.64)
        2:47.00 (33.60)     3:21.56 (34.56)
        3:56.12 (34.56)     4:29.43 (33.31)
  3 Crews, Josh            15 MTCN              4:30.60    4:30.80  
                 29.93      1:03.26 (33.33)
        1:37.63 (34.37)     2:12.76 (35.13)
        2:46.69 (33.93)     3:21.69 (35.00)
        3:56.57 (34.88)     4:30.80 (34.23)
  4 Drysdale, Finn         14 IOMN              4:33.12    4:33.15  
                 29.64      1:02.94 (33.30)
        1:37.29 (34.35)     2:12.07 (34.78)
        2:46.91 (34.84)     3:22.05 (35.14)
        3:58.18 (36.13)     4:33.15 (34.97)
  5 Scurry, George         14 Northwich Asc     4:42.24    4:38.61  
                 32.27      1:07.30 (35.03)
        1:43.24 (35.94)     2:19.02 (35.78)
        2:54.23 (35.21)     3:29.47 (35.24)
        4:04.31 (34.84)     4:38.61 (34.30)
  6 Horton, Lucas          15 WIMN              4:26.46    4:51.28  
                 25.93        54.96 (29.03)
        1:34.46 (39.50)     2:14.48 (40.02)
        2:53.99 (39.51)     3:33.14 (39.15)
        4:12.35 (39.21)     4:51.28 (38.93)
  7 Hilton, Daniel         14 Prescot           5:17.31    5:03.73  
                 34.83      1:13.54 (38.71)
        1:52.98 (39.44)     2:32.32 (39.34)
        3:10.75 (38.43)     3:49.62 (38.87)
        4:28.39 (38.77)     5:03.73 (35.34)
  8 Pemberton, Luke        14 Cocsc             6:02.90    5:13.38  
  9 Bradley, Joe           14 Northwich Asc     5:12.86    5:18.50  
                 35.25      1:14.42 (39.17)
        1:55.71 (41.29)     2:36.45 (40.74)
        3:17.92 (41.47)     3:58.63 (40.71)
        4:39.85 (41.22)     5:18.50 (38.65)